جاذبه های گردشگری

اِران گشت در نظر دارد با سعی و تلاش خود، جاذبه های گردشگری ایران را به شما عزیزان معرفی نماید.

تنگه واشی

یکی از جاذبه های گردشگری مختص فصل تابستان، رفتن به تنگه واشی و دیدن طبیعت زیبای این منطقه می باشد. تنگه واشی و آبشار ساواشی همه ساله در این فصل سال، گردشگران بسیاری رو از سرتاسر کشور عزیزمان به سمت خود جلب می کند.

در این منطقه زیبا دو تنگه،یک کتیبه زیبا از دوران فتحعلی شاه، دشت زیبا و یک آبشار وجود دارد که چشم و دل هر بازدید کننده ای را نوازش می دهد.

با توجه به وجود رودخانه زیبایی که از تنگه ها عبور میکند و لزوم عبور گردشگران از این تنگه ها و با توجه به اینکه این منطقه سردسیر می باشد و در طول سال دمای هوای پایینی دارد، بهترین فصل برای استفاده از این منطقه فصل تابستان می باشد.

برای رسیدن به این منطقه می بایست از جاده فرعی که در 5 کیلومتری شهر فیروزکوه(دماوند – فیروزکوه) قرار دارد عبورد کرده تا به دوراهی که از سمت چپ به بادرود و از سمت راست به تنگه ساواشی ختم می شود برسیم. با انتخاب مسیر سمت راست به روستای زیبا و منطقه تنگه ساواشی میرسیم.

باز دوربین عکاسیتون رو همراهتون ببرید چون مناظر زیبا و جالبی رو می تونید عکاسی کنید.

امیدوارم بتونید تو این فصل به این منطقه زیبا و باصفا برید و لذت کافی رو ببرید.

راستی همونطور که شما به محیط زیست احترام می ذارید این رو هم به دیگران توصیه کنید.

x0zx2mwwfci3mxxsyl5o.jpg ocnv3wpcdvglkkrnsb2.jpg 0be0f4yfum98fibgu11g.jpg z17n9tjddh94cbof8aj2.jpg b5rzpros0wgiawumqpa.jpg bdx88o15pm3t7r30xztx.jpg
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم مرداد ۱۳۸۹ساعت 9:15  توسط حمید   | 

بهار نارنج شیراز

m5znguy7qby7t71j5ek.jpg nw6g08navd3qjhv3ja3.jpg ms06h08hx3wz73kbwr8.jpg l7wp7e0yprtiwm38m4i5.jpg

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مختص فصل بهار، رفتن به شیراز و دیدن شکوفه های بهارنارنج و استشمام عطر خوش این شکوفه ها است. شهر شیراز که به شهر بهار نارنج معروف است همه ساله در این فصل سال، از اوایل فروردین تا اواخر اردیبهشت گردشگران بسیاری رو از سرتاسر کشور عزیزمان به سمت خود جلب می کند.

وجود باغهای باصفا و همچنین درختان بهار نارنج در سطح شهر باعث شده هرکجا از این شهر که پا می گذاری بوی خوش عطر بهار نارنج به مشام برسه و روح و جسمتو با خودش به پرواز در بیاره.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:7  توسط حمید   | 

دشت لاله های واژگون

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فصل بهار، دشت لاله های واژگون است که در استان چهار محال وبختياري در 12 کيلومتري چلگرد و درنزديکي روستاي بنواستکي از توابع شهرستان کوهرنگ واقع شده است. وجود پوشش گياهي بسيار زيبا و ارزشمند، لاله هاي واژگون (اشک مريم) در دو نوع قرمز و زرد و نيز نزديکي به ديگر جاذبه هاي قطب سياحتي کوهرنگ موجب شده تا این دشت بعنوان قطب گردشگری سالانه گردشگران زیادی را بسمت خودش جلب کند.زمان شکفتن لاله هاي واژگون در این دشت از اواسط فروردين ماه شروع و تا اواخر ارديبهشت ادامه دارد. با توجه به مسیر آسفالت و امکانات رفاهی و اقامتی این منطقه همه افراد در هر شرایط سنی می توانند از این دشت دیدن کنند. حتماً دوربین عکاسیتون رو هم باخودتون ببرید چون منظره های بی نظیر و زیبایی رو می تونید اونجا عکاسی کنید. امیدوارم به این سفر برید و از اون لذت کامل ببرید.

راستی همونطور که شما به محیط زیست احترام میذارید این رو هم با دیگران توصیه کنید.

x3d8z29zq28ap11sty6l.jpg mp6pw5c6nthz9gia1t3d.jpg 1ji8g2gaq7mrnhob8r2f.jpg
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 17:40  توسط حمید   | 

گلابگیری کاشان

فصل بهار که میرسه هر جارو که نگاه می کنی سبزه و گل و نو شدن درختها رو می بینی. تو این فصل یک سری اتفاقات رخ می ده و یک سری جاذبه های بوجود می یاد که واقعاً منحصر به فرد و مختص همین فصله که اگه غافل بشی از دستتشون می دیدی، آئین گلابگیری در کاشان هم یکی از همین جاذبه های فصلی که فقط مختص فصل بهاره و از اوایل اردیبهشت شروع می شه و تا پایان خرداد ماه ادامه داره.

باز هم برای اهالی استان تهران، قم، اصفهان و کلاً استانهای مجاور شهر کاشان و اونهایی که مشغله کاری زیادی دارند و وقت کمی دارند و فقط می تونن برای یک روز به سفر و گردش برن می تونه این روزها برای شما و خانواده یک سفر گردشگری یک روزه رو فراهم کنه.

برای دیدن مراسم گلابگیری کاشان (نیاسر)نیاز به وقت زیادی نیست می تونید با هماهنگی تورهای گردشگری و یا با وسیله نقلیه خودتون به کاشان برید و از زیباییهای این مراسم دیدن کنید. نه تنها از این مراسم می تونید دیدن کنید بلکه می تونید از بعضی از جاذبه های دیدنی کاشان هم دیدن کنید از باغ فین، خانه بروجردیها(در محله سلطان امیراحمد کاشان درخیابان علوی)، خانه طباطبائیها (در نزدیکی خانه تاریخی بروجردی) و ..

البته این رو هم بگم جاذبه های دیدنی کاشان خیلی زیاد هستند و تو یک روز نمی تونید به همه اونها سر بزنید اما اونهایی رو که عرض کردم رو تو همنون یک روز می تونید ببیند و لذت ببرید.

باز هم دوربین عکاسیتون رو حتماً با خودتون ببرید چون لحظه های جالب و زیبای زیادی رو می تونید عکاسی کنید.

امیدوارم به این مراسم برید و لذت کافی ببرید.

راستی همونطور که شما به محیط زیست احترام میذارید اینرو هم به دیگران توصیه کنید.

  6znszut9hozm27ilf9xv.jpg 1wg50vhuasdsxr0o7bm.jpg 0o7jgb6erz1lzs3nsoc.jpg
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:30  توسط حمید   | 

جشنواره لاله های گچسر

فصل، فصل بهاره و ماه ،ماه اردیبهشت، قشنگترین ماه بهار. اگه به گل و گیاه علاقه دارید و دوستدارید دشتی از گلهای لاله را یکجا ببینید بهتون پیشنهاد می کنم حتماً ی سری به جشنواره لاله های گچسر (57 کیلومتری جاده چالوس) بزنید. خیلی محشره، واقعاً آدم شگفت زده می شه از دیدن اینهمه لاله های رنگ و وارنگ کنار هم.

با توجه به محدودیت زمان برگزاری این جشنواره (حدوداً 10 روز) حتماً برنامه ریزی کنید و به اتفاق خانواده به یک سفر یک روزه برید(البته استان تهران و حومه کرج). این رو هم بگم بدلیل موقعیت مکانی این جشنواره هیچ محدودیت سنی جهت رفت و آمد وجود نداره.

حتماً دوربین عکاسی با خودتون داشته باشید، ی مقدار هم غذا با خودتون بیارید که موقع برگشتن ی گوشه ای از جاده چالوس اتراق کنید تا هم ناهار رو میل کنید و هم ی خستگی در کنید.

اگه وقت آزاد دارید ایام وسط هفته خیلی بهتره ، حالا اگه هم نتونستید پنجشنبه یا جمعه می تونید برید البته با ی کمی ترافیک سنگین، خوب هرکه طاوس خواهد جور هندوستان کشد.

امیدوارم به این جشنواره برید و لذت ببرید.

راستی همونطور که شما به محیط زیست احترام میذارید این رو هم به دیگران توصیه کنید.

y9cbf37n0eda94ncn4ed.jpg hi4yr38vkjgc5jgke0rk.jpg a4guoom1eein35upb.jpg xig5rv7xepem5tc1wxll.jpg 35k69m5o32un2bjfcg52.jpg xb5nsjx3eqm7ne6a5u.jpg rze7dncac2btm99xhvtp.jpg
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 9:26  توسط حمید   |